Czym kierować się przy wyborze portfela?

Portfel damski

Producenci galanterii skórzanej oferują bardzo wiele różnych portfeli dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. W dużej mierze to właśnie szeroka oferta sprawia, że tak trudno jest wybrać porządny portfel, który służyć będzie latami.

Z niniejszego artykułu dowiedzą się państwo, na które elementy warto zwrócić szczególną uwagę przy zakupach.

Portfel – odpowiedni rozmiar

Jednym z pierwszych elementów, na które należy zwrócić uwagę jest oczywiście rozmiar portfela. Przed dokonaniem zakupu warto dokładnie zastanowić się, jakie dokumenty będą w nim przechowywane na co dzień, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać idealny rozmiar. Szczególną uwagę należy zwrócić nie tylko na wymiary dowodu osobistego, ale również na wymiary prawa jazdy, czy też wykorzystywanych kart kredytowych. Większość producentów oferuje portfele męskie, które są zgodne z wytycznymi normy ID-1 ISO/IEC 7810, dzięki czemu można liczyć na standardowe wymiary 53,98 × 85,60 mm. Osoby, które w portfelu chcą trzymać paszport potrzebują z kolei oddzielnej przegrody o rozmiarach 88 × 125 mm.

Elegancki design i wygoda

Wybierając portfele damskie warto poszukać idealnego kompromisu pomiędzy wysoką jakością wykonania, oryginalnym designem i wygodą w użytkowaniu. Stylowy portfel coraz częściej pełni zadania dekoracyjne, dlatego też producenci bardzo często oferują prestiżowe modele. Na żywotność portfela damskiego największy wpływ ma oczywiście materiał. Najlepszym wyborem są portfele damskie wykonane z naturalnej skóry. Jej największym atutem jest duża wytrzymałość na przetarcie i piękny wygląd. Nieco tańszym rozwiązaniem są portfele wykonane z ekoskóry. Najbezpieczniejszym wyborem są zawsze portfele od renomowanego producenta wykonane ze skóry naturalnej, które są ponadczasowe, dlatego też mogą pochwalić się odpornością na zmieniające się trendy. W obecnym sezonie królują portfele męskie wykonane z czarnej lub brązowej skóry licowej.

Wykończenie portfeli

Jeżeli chodzi o wykończenie, to w pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za portfelami ręcznie szytymi, które są w chwili obecnej największą gwarancją solidności wykonania. Aby kupić porządny portfel na lata należy zwrócić uwagę właśnie na to, w jaki sposób został on zszyty. Równo poprowadzona i mocna nić jest największą gwarancją wytrzymałości. Jeżeli portfel ma służyć przez kilka lat, to należy zwrócić uwagę także na jakość zapięć i jakość wykonania suwaków. Niestety nawet stosunkowo niewielkie ubytki i skazy, mogą bardzo szybko doprowadzić do niszczenia. Na szczęście coraz więcej portfeli pozbawionych jest tych elementów.

Leave a Reply

Your email address will not be published.