Jak samodzielnie pielęgnować przydomowy żywopłot?

Jak samodzielnie pielęgnować przydomowy żywopłot?

Zadbany żywopłot może okazać się najlepszą wizytówką każdej posesji, dlatego też tym bardziej warto poświęcić nieco cennego czasu, aby prezentował on się bardzo okazale. Osoby, które nie chcą marnować całego dnia na przycinaniu żywopłotu, powinny rozejrzeć się za odpowiednimi narzędziami ogrodniczymi, które dokładnie zostaną opisane w niniejszym artykule.

Jakie narzędzia ogrodnicze wybrać do pielęgnacji żywopłotu?

Jeżeli chodzi o wygodne i szybkie cięcie żywopłotu, to w pierwszej kolejności warto postawić na profesjonalne sekatory akumulatorowe. Wybierając najlepsze jakościowo sekatory, należy zwrócić szczególną uwagę na zakres cięcia oraz na maksymalną średnicę gałęzi. Niestety źle dobrane narzędzia będą się często zacinać i zakleszczać, dlatego też przycinanie żywopłotu okaże się prawdziwą zmorą. Przy dość grubych gałęziach niezbędne są oczywiście dość ostre ostrza. Godne polecenia są sekatory akumulatorowe, które ostrza mają w całości wykonane ze stali nierdzewnej. Uwagę należy zwrócić na rozmiary sekatorów i ich wagę. Parametry te odgrywają kluczową rolę zwłaszcza w przypadku osób, które mają bardzo długi żywopłot. Kolejnym elementem wartym uwagi jest moc sekatorów akumulatorowych. Niestety słaby silnik nie poradzi sobie z grubszymi gałęziami. Wydajny akumulator zapewni komfortową i dłuższą pracę w ogrodzie.

Dlaczego warto postawić na sekatory akumulatorowe?

Oryginalne sekatory akumulatorowe mogą okazać się doskonałą inwestycją nie tylko dla profesjonalnych ogrodników. Dzięki ostrym ostrzom, możliwe jest precyzyjne cięcie nawet bez posiadania dużego doświadczenia w ogrodnictwie. Dzięki ergonomicznym sekatorom, można pozbyć się gałęzi nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach. Przy wysokim żywopłocie doskonale sprawdzą się sekatory na wysięgniku. Dzięki specjalnej blokadzie można liczyć także na bezpieczną pracę. Nożyce akumulatorowe są wszechstronnymi narzędziami ogrodniczymi, które doskonale nadają się do cięcia świeżego i suchego drzewa.

Przycinanie żywopłotu – cenne wskazówki

W przypadku żywopłotów o bardzo skomplikowanych kształtach, warto skorzystać z pomocy specjalnych szablonów wykonanych z dość grubej tektury. Wielu doświadczonych ogrodników korzysta z popularnej płyty pilśniowe, dzięki której bez problemu będzie można wyciąć pożądany kształt. Jeżeli w żywopłocie znajdują się gniazda ptaków, to należy oczywiście poczekać do momentu, aż młode opuszczą gniazda. Jeżeli chodzi o żywopłoty z roślin iglastych, to pamiętać należy o tym, że nie należy ich przycinać później niż na początku lipca. Osoby, które często przycinają żywopłot, powinny dodatkowo zasilać go odpowiednimi nawozami.

Leave a Reply

Your email address will not be published.