Najmodniejsze fasony sukienek idealnych do pracy

Najmodniejsze fasony sukienek idealnych do pracy

Sukienka do pracy powinna przede wszystkim spełniać biurowy dress code, jeżeli taki istnieje. Jeżeli Twój pracodawca nie narzucił żadnego określonego stylu ubierania to wystarczy kierować się dobrym stylem oraz poczuciem gustu.

Formalne stylizacje

Ciekawym rozwiązaniem jest sukienka z wiązaniem w talii, która często jest szyta z lekkich materiałów. Sukienka do pracy powinna być związana w klasyczną kokardę, ale w przypadku mniej formalnych stylizacji można związać ją niedbale lub całkowicie zrezygnować z wiązania. W przypadku pracy biurowej lub pracy z klientem prezencja jest bardzo ważna, dlatego sukienka powinna być przede wszystkim elegancka oraz schludna. Najlepszym wyborem są tradycyjne spódnice lub sukienka midi, którą można połączyć z klasyczną koszulą. Jest to sukienka, która sięga za kolano, ale kończy się przed kostką. Najważniejsze jest, żeby spódnica nie przecinała łydek w najgrubszych miejscach. Nawet w przypadku zgrabnych kobiet, które mają szczupłe nogi źle dopasowana spódnica może sprawić, że kończyny będą wyglądać masywnie. Wygląd w miejscu pracy powinien przede wszystkim podkreślać Twój profesjonalizm. Dlatego sukienki mini nie są dobrym rozwiązaniem, tak samo jak maxi. Niestety sukienka midi nie wybacza błędów, dlatego musi być odpowiednio dopasowana. Kluczem do sukcesu jest prawidłowy wybór kroju oraz długości.

Sukienka z falbanką

Sukienka z falbaną do pracy powinna być delikatna i w jednolitym kolorze. Falbanki najlepiej, żeby występowały na dole sukienki lub na rękawach. Do takiej stylizacji dobrze pasować będą szpilki lub długie kozaki. W sezonie letnim można zdecydować się także na popularne w ostatnich latach sandały na obcasie. W przypadku pracy biurowej kobiety najczęściej decydują się na fason ołówkowy. Cechą charakterystyczną tego modelu jest dół zwężający się stopniowo w stronę kolan. W górnej części sukienki mogą znajdować się zarówno krótkie lub długie rękawki w zależności od osobistych preferencji. Podczas chłodniejszych dni można zdecydować się nawet na sweter z golfem, ponieważ sukienki w kroju ołówkowym pasują do większości rzeczy. Do pracy idealnie nadaje się również sukienka trapezowa oraz tunika. Należy jednak pamiętać, że w przypadku tuniki trzeba wybrać odpowiednie obuwie, ponieważ inaczej całość nie będzie prezentować się dobrze. W przypadku strojów formalnych najlepiej sprawdza się kolor czarny i biały. Są to kolory, które pomagają wzbudzić zaufanie u klienta i dodać powagi. Jednocześnie bardzo łatwo dopasować je do reszty stylizacji, ponieważ pasują do większości rzeczy.

Leave a Reply

Your email address will not be published.